justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

Sarah bought a toaster for 75 dollars. that is 1/4 the listed price. what is the original listed price
40% of my weight is 26 kg. How much do i weigh?
state two quantative physical properties that change when antifreeze is dissolved in water
what two numbers multiply to 12and add to -7
What type of verbal appears in the sentence? To win a game of chess, you must capture or trap the other king.
What North American objective did England have in getting France to become embroiled in the seven years' war?
You have a dna sequence that codes for a protein and is 105 nucleotides long
If an author mentions a world leader or a famous event, the reader will be able to determine the time of the story. True or false?
Madame Forestier was a popular guest at the ball. True or False?
What would happen if organ systems failed to work together??