Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

On december 31, 2015, cool wear inc. had balances in accounts receivable and allowance for uncollectible accounts of $41,000 and $2,050, respectively. during 20
Sketch the angle in standard position. 35°
If (examscore > 89); grade = 'a'; using the code snippet above, when does grade get assigned a value of 'a'?
What are the seven causes of world war 2
When a government spends more money in one year than it collects in taxes, There is a budget
Need help on these two questions please
Which country of the australia/oceania region has the highest population density? guam. nauru, new zealand?
What will be the amount of sugar in milligrams if the size of the milk chocolate bar is reduced from 12.630 g to 5.000 g ?
____, as it relates to the internet, encompasses what information about individuals is available, how it is used, and by whom. a. security b. control c. filteri
if you need to apply a c-spine then do you switch you assesment over to a trama assesment