frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
Solve the inequality. Show your work. 6y - 8 = 10
In The Tempest, why does Ariel do as Prospero orders him? A. Prospero is very wealthy, and he pays Ariel quite well for following orders. B. Ariel t
__________ is a state of physical and emotional exhaustion that includes a hopeless feeling, chronic fatigue, and low energy.
Which Cabinet position was added after 1950? A. Secretary of Agriculture B. Secretary of 6 and Human Services C. Secretary of Commerce D. Secretary of Labor
Who was the judge who sentenced Leo Frank to die? Did he support the jury's verdict?
What is the circumference of 59 inches
Pablo is training for a marathon . He ran 5 4/8 miles on Friday 6 5/8 on sat and 7 4/8 on Sunday how many miles did he run A. 1 5/8 B. 12 1/8 C. 19 4/8 D. 1
Explain the effects of nazi policies towards the jews in the years 1933–1945.
A family pays $45 each month for cable television.The cost increases 7%. b.What is the new monthly cost p.s. the answer to a is 3.15 if that helps
Meg received 90 votes for student council president, which were 50 less than twice the amount that Tom received