aspectworld23
aspectworld23 aspectworld23
  • 02-10-2021
  • Mathematics
contestada

Tricia spends $4.89 on 3 snack packs.
If each snack pack costs the same price, how much does 1 snack pack cost?

(Write the answer as a decimal to 2 places.)

Respuesta :

felixcharles333
felixcharles333 felixcharles333
  • 02-10-2021

Answer:

$1.63

Step-by-step explanation:

Divide 4.89 by 3

Answer: $1.63

Simple

Hope it helps ♥️♥️

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses the word extraneous correctly? Sharon used her extraneous to view the crescent moon. Ted crossed out the extraneous data from his report. As
What is considered a stimulant drug?
The width of the vegetable garden is 1/4 it's length. If the length of the garden is 12 feet, what is the width?
What are the three products of glycolysis
which one of these exhibits dorsal nerve cord at some stage of its development
the retail price is the amount a merchant pays for the merchandise he sells
please help 20 points
What three numbers multiply to get 1,728?
A new order has been received at a restaurant outlet. Workers are storing containers of cream. What is the best method for storing them in the refrigerator? A.
HELP ME OUT FOR FIVE POINTS PLEASE I WILL RATE YOU BRAINLIEST 1. Solve log x^2+1=5. Round to the nearest thousandth if necessary. A) 10 B) 316.266 C) 2 D) 1