MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Given quadrilateral TUVX ~ quadrilateral MNOP and VX = 5, XT = 10, and OP = 7, what is PM?
do mountains really grow?
The amount of energy a person can consume throughout the day without gaining weight is extremely dependent on A. hunger. B. appetite. C. culture. D. activity le
Which of the following is effective protection against STIs? a. hormone shots b. birth control pills c. latex condoms d. antibiotic gels
The adolescent period can be divided into early, middle, and late periods. a. True b. False
About how many animal species are there?
Power is the fitness skill associated with the rate at which strength can be used TRUE OR FALSE
Statements with qualified terms tend to be true. true or false
Which middle colony was owned by Holland originally? Virginia New York Maryland Pennsylvania
Which one of the following statements is accurate? A. Compound light microscopes utilize lenses and beams of electrons to produce images. B. False colors are