GeekGirl111
GeekGirl111
02-01-2017
Mathematics
contestada
what happens when a problem says per pound
Respuesta :
JacobHardy00
JacobHardy00
02-01-2017
You need to multiply because it will probably will say 9 dollers per pound that means it will cost you 18 dollers for 2 pounds
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
Jhon had 5 apples and he gave 1 to bryan
Please, I need help on this question. Drag each graph to show whether it is a function of x or not a function of x. If there is not enough information to tell,
In a dog show, there will be a gold and silver medal awarded.There are 6 finalists. In how many ways can the 2 medals be awarded
PLEASE HELP ASAP I WILL GIVE BRAINLIEST.
Noblemen and ladies both participated everyday in... (1)caring for small children (2)religious services (3)setting legal disputes Compared to nobleman, noblewom
During 2017, Patterson Wholesale Company had net credit sales of $750,000. On January 1, 2017, Allowance for Doubtful Accounts had a credit balance of $18,000.
A 5.00 liter gas sample is collected at a temperature and pressure of 27.0 degree C and 1.20 atm. It is desired to transfer the gas to a 3.00 liter container at
Gasoline and kerosene (specific gravity 0.820) are blended to obtain a mixture with a specific gravity of 0.770. Calculate the volumetric ratio (volume of gasol
12. the market for rice in an east asian country has demand and supply given by Qd = 28 -4P and Qs = -12 + 6P, where quantities denote millions of bushels per d
12. the market for rice in an east asian country has demand and supply given by Qd = 28 -4P and Qs = -12 + 6P, where quantities denote millions of bushels per d