rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Data on unemployment is reporteda.weekly.b.monthly.c.quarterly.d.yearly.
ANSWER ASAP PLEASE!! What is one effect of a price floor? A.) Efficient production B.) Surplus of supply C.) Reduced production D.) Shortage of supply
A survey on British Social Attitudes asked respondents if they had ever boycotted goods for ethical reasons (Statesman, January 28, 2008). The survey found that
Subjectivist ethical theories would fit best with the claim or doctrine that values of what is morally right or wrong are like _____, i.e., simply a matter of p
What is the y-intercept in the equation x + 2y = 4
What are the benefits of attending a local community college?
Changez la phrase suivante en employant l'adverbe ne...que. Aurélie aime les pulls rouges. Aurélie n'aime que les pulls rouges. Aurélie aime ne que les pulls ro
What is this ? Plz help me
multiply the fraction 4/5 × 5/6 simplify answer
Solve for x in the following: X^2 + 10x + 29=0