mattqualls3629 mattqualls3629
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of bananas cost $7. Complete letter A on the table showing the pounds of bananas at this rate.

Respuesta :

s8932822
s8932822 s8932822
  • 02-11-2021

Answer: $2.3

Step-by-step: divide $7 by the 3 pounds of bananas

Answer Link

Otras preguntas

how is a knoll formed
Write an addition equation with a positive addend and a negative addend and a resulting sum of -8
The ocular and objective lenses are found at the top and bottom of what part of a microscope?
A box is lowered using a rope. If the acceleration of the box, is 2.5 m/s2 (downward) and the tension in the rope is 31 N, what is the mass of the box (in kg)?
If every positive number has two square roots and you can find the length of the side of a square window by finding a square root of the area, why is there only
a couple wants to install a square mirror that has an area of 500 square inches.to the nearest tenth of an inch,what length of wood trim is needed to go aroun
Tasha believes that she can rewrite the difference 120 - 36 as a product of the GCF of the 2 numbers and another difference. Is she correct?
What are the natural resources in venice,italy?
What are the natural resources in venice,italy?
What Was Jackson’s perspective on the McCulloch v. Maryland Supreme Court Case