yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which organic compounds are often used to create fragrances for the perfume industry
Identify the subordinate clause in this sentence. The South China tiger is the most critically endangered tiger, although other subspecies are also threatened.
Which unit would you use to measure the length of a football field? mm cm m km
3 examples of proteins in living organisms
Who is the president
Which one of the Five Pillars of Islam refers to giving to the poor and needy?
Why was it necessary for Greeks inside the horse to remain quiet
Which of the following statements is true? 16 x 2/3 The product will be less than 16. The product will be greater than 16. The product will be equal to 16.
what are 3 accomplishment of betsy ross
What does the value, or magnitude, of the equilibrium constant (K) tell you about an equilibrium system? Be specific with your answer.