arnoldbradley2412 arnoldbradley2412
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

Marco needs to buy some cat food. The nearest store, six bags of cat food cost $25.50. How much would Marco spend on five bags of cat food?

Respuesta :

gisellecho16
gisellecho16 gisellecho16
  • 03-11-2021

Answer:

$25.50/6=$4.25

$4.25*5=$21.25

Step-by-step explanation:

your answer

Answer Link

Otras preguntas

PowerPoint _____ should reinforce the speaker?s message and help the audience retain the information presented. events slides markers files
Using pie symbol how can you find 355 as the volume of a cylinder?
Which of the following issues became an obstacle to the drafting of the United States Constitution? A: whether to count enslaved people in the North as part of
Which poetic device uses recurring consonant sounds at the beginning of words? a. repetition b. assonance c. alliteration d. personification
Add. 6 1/3 + 4 ¾ + 3 7/12 =
2 square numbers that add up to 65
The respondent's perceptions that their identities will not be discerned by the interviewer or the researcher- Options a. Social desirability b. Critical reques
Generally speaking there are no time limit rules in the U.S. Senate? True or False? I think it is false, but I'm not 100% sure.
Using words and ideas around the unknown word to figure out the meaning and pronunciation of the unknown word is called
The government uses its resources to provide different public goods. This shows that _____ . public goods do not use productive resources there are unlimited am