beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Is the neurone a cell, tissue or an organ?
EASYYYY I WILL MARK BRAINLY Worldwide, what percentage of human water usage is the result of agricultural activity? What are some of the ways water is used in i
The width of a rectangle measures (10u + 3) centimeters, and its length measures (7u - 8) centimeters. Which expression represents the perimeter, in centimeters
doctor confirms that a patient is overweight after performing multiple tests and calculating the patient's body mass ndex (BMI). Which strategy will the doctor
Which source would be most appropriate for researching the question "How does social media affect personal relationships?” a blog post discussing the blogger’s
Under what conditions was Germany reunified?
When Mr. Lindner drops by the Younger household, he... Select one: a. threatens the family. b. offers to buy the house back at a higher price. c. welcomes them
PLS answer quick Which formula can be used to find the volume, V, of the composite solid figure represented below? OA V = r2h + ³ r²h + 3 r²2h + 3r3 r²h + ³ OB
Question 1 with 8 blanks Presentamos la moda para el próximo (1) You answeredchaquetaschaquetasIncorrect or extra word : anoraks, (2) You answeredcolorescolores
a 5200w electric oven​