amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

PLSSS HELP ME Rulers in both china and japan turned inward and limited foreign contact after the mid 1400's what is not a reason for doing this A) dislike of o
Why does Eastern Europe have significantly less agriculture than Western Europe ?
Mutualism acrostic poem
What term is used to describe the journey of african slaves across the atlantic ocean??
Which line from “The Raven” has internal rhyme? Only this and nothing more. And so faintly you came tapping, And each separate dying ember wrought its ghost upo
Which of the following pathological conditions affects part of the retina? macular degeneration cataract amblyopia strabismus
Know that these units are for Ohm Volt Ampere Watt Coulomb Kilowatt hour
H/6 -1=3 what is h show your work
what is a linear equation?
ashton needs a total of $1.50 in quarter for a coin