iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

Use the drawing tools to form the correct answer on the number line. Graph the solution set to this inequality. -2z+9≤ 5z - 12 Drawing Tools Select Point Open P
why do we fear death?​
Natalie wants to find the amount of plastic she needs to cover the base of a conical container. The cone is 8 inches tall and makes a 63° angle with the base. W
What is the awnser to 20.24÷2×6.2
From the numbers 1,3,8,15,18,23,28,and, 33, write down two prime numbers
If a power of appointment fails to appoint, what happens to the attempted trust's property? a) It reverts to the settlor b) It goes to the state c) It is distr
In a class for every seven students who ride the bus, there are four students who walk to school which of the following is a ratio of the number of students who
While completing a practice test online, Jalisa answered 14 out of 20 questions correctly. If the ratio of correct to total questions remains constant, how many
Who is warren buffet
If P(A) = 0.37, P(B) = 0.6 and A and B are independent, what's the P(A and B)?