CourtneyCurtis
CourtneyCurtis CourtneyCurtis
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Please Help!
Pizza costs $1.50 per slice. Use a table an equation to represent the relationship between the number of slices of pizza bought and the total cost?

Respuesta :

J4mesTDG
J4mesTDG J4mesTDG
  • 03-01-2017
well, usually dominos does 10 slices per box. so, 15 dollars for a whole pizza.
Answer Link

Otras preguntas

which factor best accounts for the increased use of preference primaries?
Write a three-five paragraph summary of "Arthur and the Sword in the Stone".this is the passage
Which word indicates a shift in thinking partway through the poem?.
John bought 3 pants for $25 each and paid with a one hundred-dollar bill. Write a numerical expression to represent this situation and then find how much money
In the given figure, find the value of x.​
The following trial balance and the other information relates to Happy Fashion Center at the end of the company’s fiscal year. Happy Fashion Center TRIAL BALANC
12 ÷ 4 = no one has it
what is not equal to 3/4
9 miles in 3 hours equivalent?
deposition without the involvement of glomerular capillaries.