marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 9x9/5 pleas help
Use the element symbols to write the electronic configuration Na
13) PLEASE HELP WITH QUESTION. WILL MARK BRAINLIEST + POINTS GIVEN.
A penny has a mass of 2.50g and the Moon has a mass of ×7.351022kg, How many moles of pennies have a mass equal to the mass of the moon?
Two triangles have side lengths 3, 4, 5 and 6, 8, 10, respectively. the triangles are similar to each other. a. True b. False
Since atoms have more than one electron (other than atomic hydrogen) how do you account for the electrons remaining associated with each single atom rather than
Assume that a cell has 6 chromosomes while it is in the g1 stage of the cell cycle. how many chromosomes and how many dna molecules will it have in the g2 stage
What is the surface area of the square pyramid represented by the net?
Which occupation requires moderate-term on-the-job training? Select the best answer choice. A) Social and Human Services Assistants B) General and Operations
This is a long, uninterrupted speech by a character in a play, story, or poem.