pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

Landfill waste results in air pollution as _______. a. garbage decomposes and releases methane b. radon trapped in garbage is released c. paint and hairspray ca
-3/5x+y=-4 What is the slope-intercept form? I'm in 7th grade.
n the F2 generation of Mendel’s crosses, all plants had the dominant trait. half of the plants had the dominant allele. all plants had both the dominant and rec
finish the sentence using a simile - he quickly discovered that his new friend was as smart as
how did japans location both separate it from and tie it to china andn korea
1. Name two elements that go through alpha decay
what are all of these?
which of the following is a characteristic of a public good?
Can all molecules diffuse through all cell membranes
what are all of these?