sfazliddinov385
sfazliddinov385 sfazliddinov385
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs

Respuesta :

xxamari
xxamari xxamari
  • 05-01-2017
12*4=48 + 6 = 54 dollars

Well there's probably tax ;)
Answer Link

Otras preguntas

Why was it necessary to process immigrants to the United States through a place such as Ellis Island? explain I will give Brainliest!
pls, help a friend out??????(btw it's for a frnd of mines lol)
what are some similarities between the bottlenose dolphin and plankton? Besides that, they both live in the ocean​
This seems like a good time to ask the basic question, “How’s it going in class?” Feel free to offer constructive feedback about the course. Anything you like a
Directions: For each of the following statements, state whether you agree or disagree. Then provide a reason and explanation that supports your opinion. Please
Write an equation of the line below.
Cual es la opinion de Enrique Jacoby sobre las grasas trans?
21. Amanda invests $5,000 in a CD at an annual interest rate of 2%. What will her investment be worth at the end of three years?​
Shalina uses the expression 3x to determine the cost of x notebooks. What is the cost of 24 notebooks? $8 $27 $62 $72
Imagine scientists have discovered a way to bring dinosaurs back to life. Do you think this would be a good idea? Why or why not? What would be the benefits? Wh