aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

Whats the richest country in the universe?
Which corrects the incorrect pronoun or contraction in the sentence? Their watching the dog to see if its paw is hurt. a. it is b. they're c. there d. it's
The process of rewriting for clarity and error correction is called _____.
what is section of the lithosphere that carries crust
The water at the top of a waterfall has _____ energy. potential kinetic heat metabolic
name a number that is a rational number, but not an integer. Justify your response.
The democracy of Greek city-states was limited since no women or slaves could vote.
The Sixth-Graders at Meadowbrook Middle School Are Going On A Field trip. The 325 students and adults will ride in school buses. Each bus holds 48 people. How m
Mr. Medina owns a house that he wishes to sell. The state in which he lives charges a 3.9% sales tax on the sale of a house. Also, the county in which he lives
All 3000 seats in a theater are being replaced. So far, 5 section of 236 seats and a sixth section containing 348 seats have been replaced. How many more seats