basyonirazan basyonirazan
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada


Josh rents a kayak at a nearby state park. He pays a flat rate of $12.99 plus $3.75 for
each hour that he spends in the water. How much did Josh spend if he was on the river
for 4 hours?

Respuesta :

klowbi48 klowbi48
  • 02-12-2021
12.99+ 3.75x= total. therefore, 12.99+3.75(4)= 27.99
Answer Link

Otras preguntas

a 100 gram lump of gold is how many kilograms in mass?
2(1/2 w -4) ≤-(w-5) HELP FAST
Q. What is weak nuclear force?​
8k - 3 - 10 ( I have to simplify it)
に使用されるエンパイアステートビルディングは何ですか (Ni shiyō sa reru enpaiasutētobirudingu wa nandesuka)
15b.) If the paint costs $6,50 a gallon and each gallon covers 128 ft of wall, how much will it cost to paint the room?
Hi i would just like to know the first step of this i think I know how to do the rest
Roland needs 8 sheets of fabric that are each 45 yard long.
who are the first scientist of nepal?​
Arnold is concerned about his impact on the environment. Currently he drives a car that gets only 12 miles per gallon of gas. Which of the following actions wou