nastrid932 nastrid932
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Which is a better buy?

22 vitamins for $2 or 40 vitamins for $4

Respuesta :

09crabtreh
09crabtreh 09crabtreh
  • 02-12-2021

Answer:

i would say 40 for 4$

Step-by-step explanation:

bc ur getting double amount for 2$ and it will last longer

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2021

Answer:

40 victims for $4 sorry u was in my laptop and it didn't have the answer thingy so I'm doing it again lol

Answer Link

Otras preguntas

14. Sixteen is the same as the quotient of a number and 12.
Ava has 34 candy bars. If a box contains 5 bars and she has 4 extra candy bars determine how many boxes She has?
QUESTION: Which is not an example of a video port or cable? -Thunderbolt -DisplayPort - Radio Corporation of America (RCA)- OPCle bus​
A square drawing for a triangular lot measures 6.8 cm by 12.3 cm. The scale is 5 cm: 25 m. Find the area of the parking lot.
Choose the correct word ____tiene mayor número de carriles en cada sentido. Una carretera Una autopista
Why did the bubble get smaller when you placed the bottle in cold water?
What is the source of the roots that the woman from the sky planted on the turtle’s back?
Calculate the kinetic energy, in joules of a 1250-kg automobile moving at 20.0 m/s.
The scale factor of a room for a scale drawing is 2.3. The actual length of a wall in the room is 46 feet and the actual width of the room is 69 feet. What is t
What's true about freedom of expression? A. It's unlimited B. It allows you to express your ideas C. It allows you to express your opinions D. Both B and C