tpetty374 tpetty374
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Haley bought 2.5 pounds of almonds for $16.20. How much did she pay per pound for the almonds?

Respuesta :

rsophiar20
rsophiar20 rsophiar20
  • 02-12-2021

Answer:

0.15432098765

Answer Link

Otras preguntas

What level of government is responsible for ensuring the flying on an airplane is safe?
Is going from $8 to $10 a percent increase or a percent decrease?
How did the geography and climate of Kush and Egypt differ, and how werd they similar?
Which of the following can form a cross section?A a point and a triangleB a plane and a coneC a circle and a squareD a line and a point
If a 12-foot piece of electrical tape has 5 pieces that are each 147 feet cut from it, what is the new length of the tape? Workspace and Equation: Launch Proble
(I NEED HELP ASAP) What is solution to the inequality: -8x - 15 ≥ 9
What is the best title for this diagram? A.Checks and balances B.Popular Sovereignty C.Limited government D.Federlism
explain why some foods have more calories per gram than others.
4+6d<52 How do u do this
After the class discussion, answer the following using complete sentences. What door do you think the princess told her lover to choose in “the lady or the tige