nicolejuarez022010
nicolejuarez022010 nicolejuarez022010
  • 05-01-2022
  • Mathematics
contestada

4. If you can buy 3 items for $6.00, how much will it cost for 10 items?​

Respuesta :

bxndbdkdvdb528
bxndbdkdvdb528 bxndbdkdvdb528
  • 05-01-2022
For this answer it will be 5 because 2 4 6 8 10
Answer Link

Otras preguntas

The Soviet Union found itself losing the Afghanistan War to the ill-equipped rebel forces.
Correct this: i love ice cream it is the best treat in the world
How can 12 people share an 8 segment gummy worm? find two ways
Convert the scale map to unit rate. For every 3/10 of an inch that equals 7/8 mile. How many inches represents one mile?
which herbal remedy would most likely be used to treat a sunburn
What is 16% of 32 million
Which is the best strategy to follow when you write a report or an essay? A. Revise it over and over for at least three or four years. B. Work on it over a seve
Estimate the unit rate $74.75 of gloss white paint that is 5 gal.
what does your body do with the energy released during cellular respiration
Which word is the preposition and which word is the object of the preposition in this sentence? A small friendly dolphin swam around our boat. A. prepositi