maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

Please answer immediately, correct answers get 5stars, thanks, and first correct answer gets Brainliest!! Thank you!! Mrs. CRATCHIT. And how did little Tim beha
Equation to find r in terms for V and h
Which algebraic expression represents the phrase "two times the quantity of a number minus 12"? A. 2y - 12 B. 2(y -12) C. 2(y + 12) D. 2y + 12
Can someone please help with 2a, 2b, 2c, 2d, and 2e
A bank offers a 3.7% annual interest rate for a retirement savings account. A worker puts $8,000 into the account. How much will be in the account after a year?
What is the importance of the symbolism of The symbolism of the armor of the Greek and Trojans ​
A car rental agency has 15 vehicles available, of which 3 are minivans. What is the probability that a randomly selected vehicle will be a minivan? Simplify y
Imagine that a man is scratched by his cat. A phagocyte near the scratch site recognizes and engulfs a bacterium. Shortly thereafter, more phagocytes arrive in
What is the area of a circle with a radius of 7 cm? (Use 3.14 and round to the nearest tenth.)
20 POINTS TO ANYONE! HURRYYYY HURRY HURRY