toneyneal03 toneyneal03
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

you need 3/4 of ribbon for one gift box. you have 3 yards of ribbon. how many gift boxes do you have ribbon for?

Respuesta :

corythealien
corythealien corythealien
  • 02-02-2022
you have enough ribbon for 4 gift boxes
Answer Link

Otras preguntas

What is 6 7/8 add 5. 1/4
Which statement best summarizes the change the Second Great Awakening brought to the United States in the 1800s? Religion became a powerful authority for more A
Hoovervilles arose in the country during the Great Depression. Which of the following conclusions can be made based on the name of these areas? Americans condem
Paraphrasing is an example of a non-verbal cue? (True or False) (Just wondering)
What motivates Creon to sentence Antigone as he does? a. his drive to maintain peace among his citizens b. his cowardice about condemning her to death c. his an
A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen
If you were a doctor, and a lab technician told you that the results of a patient’s lab results were Gram-positive, what antibiotics would you prescribe for the
which way does a row go
write the words for the numbers and symbols: 18 - 3x = 3
Which words in the sentence are the adverb clause? Wherever Rover roams, he always comes home afterward to sit by the back door. a. by the back door b. he alwa