nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

The burning of fossil fuels, such as gasoline, coal, and oil, increases the amount of carbon dioxide in the atmosphere., what effects could this burning have on
Regular physical exercise lowers blood pressure. Select one: a. True b. False
List all the factors of 72
Macy wants to buy a skateboard for $42. She has $95 in her account. She spent $12.99 to buy stationary. She also wants to buy some ice cream bars for $3.07 each
What would happen in you were given pure water in an iv
PLZ HELP ASAP!!!!! if pic doesn't come thru refresh the page!
WILL UPVOTE IF ANSWERED If an atom is supplied with excess energy: a proton will leave the nucleus an electron may change to an excited state an electron may fl
josey got an answer of 167 r4 for 3 divide for 505.explain and correct josey error
Neglecting the cool down portion of your workout can cause soreness. True False
What is the water cycle? a. the storing of water under, on or above the earth's surface b. the removal of water under, on or above the earth's surface c. the