Naviascales9036 Naviascales9036
  • 03-02-2022
  • Business
contestada

A certain brand of crackers costs $2. 89 for 12. 4 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.

Respuesta :

robecornibe
robecornibe robecornibe
  • 03-02-2022

Answer:

23 cents

Explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

how to connect xbox one controller
what is another name for bacteria, viruses, fungi, or parasites that the immune system fights off?
a plant pigment that absorbs sunlight
which of these gametes contains one or more recombinant chromosomes?
Is the product of two perfect squares always a perfect square
the psychologists who first developed encounter groups and sensitivity-training groups based their work on which of the following approaches to therapy?
adjectives that start with e
which of the following payment types require you to pay upfront?
high blood pressure causes
first day of spring 2016 usa