ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

Water makes a good coolant because it has a ____. a. high specific heat c. low specific heat b. high boiling point d. low freezing point
which supreme court case established the principle of judicial review? A: heart of Atlanta hotel v. United states B: Brown v. board of education
According to the diagram of the water cycle, what happens to the water in the oceans before it becomes water in the atmosphere? A.it evaporates B.it becomes i
In the late 1800s, the United States, Germany, and Britain agreed to a triple protectorate over the Pacific island of A. Samoa. B. Malaya. C. Hawaii. D. Born
All of the following are treatments for mental health disorders EXCEPT: a. group therapy b. chemotherapy c. psychotherapy d. medication
Uprisings in Paris that protested government attempts to silence critics in 1848
In a nuclear reaction, energy is released by the combination of two elements into a new element. This process is an example of
What does the name Odysseus mean? son of pain man of twists and turns oak-solid he that endures
Plz help figure out this problem Also m has to be the exact same number m+2m+7=m+11
What are the different types of figurative language??