trinitycatwarrior2
trinitycatwarrior2 trinitycatwarrior2
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

I need help ASAP please help me!

I need help ASAP please help me class=

Respuesta :

larutansoe
larutansoe larutansoe
  • 04-02-2022

Answer: $5.70

Step-by-step explanation: because we know that 2 boxes equal $1.90 and you want to get 6 so you multiply 3 and 1.90 which gives you 5.70 but you can also add it three times.

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-02-2022

Hewo There! my name is Neko and I'll be glad to help you!

Answer:

5.70

Step-by-step explanation:

Given,

Price of 2 boxes is $1.90

Thus price of 6 boxes

[tex]\frac{1.90}{2} ~x~6=5.70[/tex]

Therefore, the answer is $5.70

Have an Amazing Friday!

-Neko-

Answer Link

Otras preguntas

What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?