briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

Where does the blood from the left ventricle get pumped to, and why?
Read this passage from A Wrinkle in Time by Madeleine L'Engle. Then, answer the question(s). "Meg, is something troubling you? Are you unhappy at home?" Mr. Jen
A jar has five red marbles and 10 blue ones if you were to pick a random marble without replacing it and then select another what is the fractional probability
−160%+0.1+25% plz help
Why did the us and soviet union became enemies after wwii?
The freedom to make your own decisions can be limited if the business you choose is a A. home-based business. B. franchise. C. wholesale business. D. servi
Que diferencias hay entre la producción industrial de microempresas
What does daisy symbolize in the great gatsby ?
You had $25 to spend on seven pencils. After buying them you had $4. How much did each pencil cost?
You need 3 3⁄4 pints of orange juice to make fruit punch. Orange juice is sold in containers of 1 1⁄2 pints. How many containers should you buy to have at least