gordis3aragon
gordis3aragon gordis3aragon
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

am I right?? I just need this one and another one!! need it asap! sorry if this is bothering you.​

am I right I just need this one and another one need it asap sorry if this is bothering you class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-03-2022

Answer:

No

Step-by-step explanation:

The correct answer is y = 3x, where y is the total cost and x is the number of pounds of oranges purchased.

Answer Link

Otras preguntas

There are 12 people in maggies book club if 18 muffing are divided evenly among each person, how much muffin would each person get?
What is one way that calcitonin and parathyroid hormone maintain homeostasis?
Please help and show work!! Will give brainliest!!
Kevin is working on a financial project that involves a lot of statistical information he needs software that allows them to enter numerical data and the depict
Was California ever part of Mexico
solve the following equation -4y + 8 = 4(2y - 2) - 2(-16 + 8y)y = -4y = 4y = -2y = -6
Question 6 Solve the following system of equations by using the elimination method. x + y = 4 2x + 3y = 9 (3, 1) (-2, 1) (3, -1)
What was the MOST significant outcome of the Siege of Savannah during the Revolutionary War? Question 9 options: It was the deadliest battle of the war. It rest
Solve each algebraically |x|=12 |x|=1/2 |x|-6=4 5+|x|=14 3|x|=24 |x+3|=10
PLEASE HELP 10 POINTS!!!! What is the molarity of HCl found in a titration where 50 ml of HCl is titrated with 50 ml of .1 M NaOH?