kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Out of the students who appeared in examination 80% passed in physics ,75% passed in literatureand 5% failed in both subject. If 300 them had passed in both sub
given the Boolean expression for F(A,B,C) F(AB,C) = AB+ ABC . How many binary input comibinations are there for the output funtion F(A,B,C) to be 1
In Problems 1-8, determine the level of measurement of each variable. 1. Birth order among siblings in a family 2. Favorite movie 3. Volume of water used by a h
which of the following is not used to protect us from the possibility of receiving an electric shock​
what's the valu of given expression :[tex] \sqrt{ 4 \times 4} [/tex]​
QS−→ bisects ∠PQR and m∠RQS = 71°. Find m∠PQS and m∠PQR.
What does "scrumptious" means????????
Find the molar mass of AI(NO3)3? Explain plz!
PLS HELP at which points does the graph have a positive y value
What events influenced the Regulators?