9hd2ysps58 9hd2ysps58
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

An 8 pack of light bulbs cost $22.40 what’s the unit price

Respuesta :

lukeholman97742
lukeholman97742 lukeholman97742
  • 04-03-2022

Answer:

$179.20

Step-by-step explanation:

Hope this helps

Answer Link
140860
140860 140860
  • 04-03-2022

Answer: i'll answer that if you don't mind

22.40 divided by 8 = 2.8 or  8 x 2.8 = 22.4 = 22.40

one light bulb cost 2.8

Step-by-step explanation: i hope you like my answer :) thank you

Answer Link

Otras preguntas

An ioc occurs when what metric exceeds its normal bounds?.
help im in k12 9th grade Factor x2+7x+10 Question 2 options: (x+1)(x+10) (x+3)(x+4) (x−2)(x−5) (x+2)(x+5)
What is x in x/5 if the overall total is 20
Which expression is equivalent to 7a - 8 - 12a + 4 1. 9a 2. 31a 3. 19a + 12 4. -5a - 4
Which scientist developed a classification system for organisms?.
How to do this?? URGENT PLS HELP WILL GIVE BRAINLIEST
Can a democracy exist if people are excluded? Why or why not a
Johannes gutenberg is credited with inventing what?.
Please answer the question in the picture
5a squared−2a+10a−3a squared?