marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

What is the percent of decrease from 320 to 32? a. 10% b. 90% c. 100% d. 288%
solve by substitution 3y-2x=10 and x=9-2y
What is 54/12 as a mixed number??
What was one weakness of the Amamo?
Each of the following is an example of a good persuasive writing topic except: a. why the number of people getting skin cancer is increasing b. why health care
c. Think about how much time it will take you to create your product. You have 200 hours this summer to devote to creating your product. Write an inequality tha
Stereotype threat is more likely to affect those who are high achievers because high achievers are __________ than low achievers. A. more likely to care about p
Solve the unknown fraction. Then divide and shade an area model to show the equation 2/5 × ? = 10/30.
Hi can you guys help me know how to explain this? Greg knows that 10 x 25 = 250. When the teacher asks the class to multiply 20 x 25, Greg uses mental math to g
Which sentence uses the underlined vocabulary word incorrectly? A. The wounded child let out a deafening vociferation. B. The punitive plant could bloom up to s