mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why were community lands not recognized by U.S. lawyers?
What would be the total mass of the products of a reaction in which 10 grams of water decomposes into the elements hydrogen and oxygen?
Chromosomes from the mother control whether a child is male or female. true or false.
What term is used to describe an animal that eats only plants? a. omnivore b. herbivore c. carnivore d. statisvore
How many significant figures does 2.4 have?
between the 1400s and 1800s, europe was primarily interested in africa as a source of: a : ivory b : slaves c : rubber
the suez canal in egypt allows ships to pass from the mediterranean to the ____ sea. a : aegean b : red c : dead d :black
Most genetic diseases cannot be cured, but they usually can be treated. true or false.
the radius of a sphere is 3 inches. which represents the volume of the sphere? 12π cubic inches 36π cubic inches 64π cubic inches 81π cubic inche
which expression represents the amount of money john has collected? john collects $5 for club dues from each member.