gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Please help! You pick a card at random. Without putting the first card back, you pick a second card at random. What is the probability of picking an even number
Bethany finished her math homework at 4:20 P.M. She did 10 multiplication problems in all. If each problem took her 3 minutes to do, at what time did Bethany st
If the Universe was born at the Big Bang, what existed before then?
choose the phrase that best completes the sentence. viajar en avión es ________. A.mas economico que el tren B.muy incomodo C.lo mas comodo D.menos rapido que e
St. Louis Cardinals catcher Yadier Molina, probably the top player among a diminishing Puerto Rican contingent in the majors, has taken up the cause of abused a
Who the author of the book " Flawed "​
f(n)=10*2^n at n=5 please show step by step on how you got the answer
PLEASE HELP WILL GIVE BRANLIEST, EXTRA POINTS! Jailah needs a replacement for lithium for a science experiment. She tries silicon, but it does not work. Using w
A mammalian cell is placed in freshwater and bursts from osmotic pressure. Which of the following explains this process? A)Water moves out of the cell. B)Solute
Is the square root of 2 rational or irrational?