kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
you bought 3 candy bars
Answer Link

Otras preguntas

Trinity takes a square piece of cardboard and cuts 3 in. by 3 in. squares out of each corner. She folds the sides up to make a box without a top. What equation
For what show did the actor, whose star is located at 6667 Hollywood Boulevard, earn an Emmy Award for Outstanding Supporting Actress in a Drama Series? Hint: C
What amendment and clause is this excerpt from? All persons born or naturalized in the United States, and subject to the jurisdiction thereof, are citizens o
Good morning ! I am already stuck :)
(7.58•105)+(2.871•106)
Hold one end of a meter stick down firmly on a table so that 20 centimeters of the meter stick extends past the edge of the table. Pluck the end of the meter st
Creative writing is purely an emotional outlet. True False
what are the smaller building blocks that make up proteins? unsaturated acids amino acids complimentary proteins unified
I NEED HELP!!!!!!!!!!! I NEED EXAMPLES OF ONE SOLUTION EQUATIONS ZERO SOLUTION EQUATIONS INFINITE SOLUTION EQUATIONS
Which of the following is defined as “writing that tells a story”? A.problem-and-solution writing B.persuasive writing C.writing that analyzes a process D.n