sesofficalx
sesofficalx sesofficalx
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

The school store sells 24 pens for $4.80 Which is NOT a unit rate to describe this sale?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
120 pens for $24 is not a unit rate to describe this sale.
Answer Link

Otras preguntas

Why is it important to understand how / why elements form ionic compounds?
I just need the answer and an explanation please!
Please help me with this math question: A triangle has sides of length 11 m, 12 m, and 16 m. What is the measure of the angle opposite the side that is 16 m lon
How does a mutation in the dna affect the way protiens are made?
when a character struggles with something outside themselves
How would your life and the lives of your friends, family, and neighbors be different if suddenly a law such as the nuremberg laws imposed on your culture
Find the distance between the points with coordinates (-26,0) and (95,0)
Imagine you have two containers of gas, one labeled gas A and one labeled gas B. Gas A has an average speed of 700 m/s and gas B has an average speed of 1100 m/
What kind of force was the catholic church in europe during the middle ages?
Identify the fraction as a proper improper and mixed however if the fraction is equivalent to one indicate so 7/3