aalti002 aalti002
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Olive has raised $3,428 to buy toothpaste to place in care packages. Each tube costs $2. Abut how many tubes of toothpaste can she buy? Choose the best estimate.

Respuesta :

kalnguye
kalnguye kalnguye
  • 03-06-2022

Answer:

I think the answer is 1,714 tubes

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When banks make loans, they put more money into the economy. This increases the _____. money supply interest rates stock prices
What airplane carried the bomb that dropped on Nagasaki?
Which of the following is NOT an anxiety disorder? a. social anxiety disorder b. post-traumatic stress disorder c. obsessive-compulsive disorder d. partial
7 ballons cost $9.1 what is the unit rate?
how do i make 41/50 into 41/100
What is 11+5+3x2+8x1
Two example of fungi beside bread mould
20 quest at a party 8 gallon of punch estimate each guest will drink 2 cups how much punch will be left
Explain how to compare 6/10 and 2/5
Complete the sentence: -7 is greater than -12 because -7 lies to the ____ of -12 on a number line.