daijalala4321 daijalala4321
  • 04-06-2022
  • History
contestada

Which of the following is an example of a
Variable Cost?
A. an employee who makes $40,000 a year
B. purchasing raw materials when production increases
C. making a mortgage payment for building

Respuesta :

podsaidlauren
podsaidlauren podsaidlauren
  • 04-06-2022

Answer:

I think the answer for that is B.

Answer Link

Otras preguntas

The following is an example of a translation. True False
what’s the layout to an argumentative essay
what is paragraph 1 mainly about​
solve the equation and state a reason for each step.find x. show steps.8x - 4 = 5x + 8
The cost for a pack of 7 padlocks to $23.80. Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the nearest cent.
write a program to display the following series of numbers 10 20​
through: (-5,-4) parallel to y= 7/5x m-3
What is the force of gravity (from the Earth) on the 700kg satellite if it’s 10km above the Earths surface?
What is the equation of the line that passes through the point ( − 4 , − 7 ) (−4,−7) and has a slope of 3 2 2 3 ​ ?
what were the main causes of the 'reign of terror'