mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Ten years ago 53% of American families owned stocks or stock funds. Sample data collected by the Investment Company Institute indicate that the percentage is no
7th grade math I need help pls
The National Assembly took their oath not to leave until they had a constitution on a tennis court because
Which mental health condition would most likely be characterized by constant handwashing, the repetitive locking of doors, and the counting of steps? schizophre
Lucy has just finished washing her car and is now checking its oil level. The oil dipstick shows her car’s oil is below the "Low" line. Lucy’s car must have mor
there are more hydrogen atoms in living organisms than any other atoms are asking is more abundant in the terms Mass why is this statement true​
Research on personality began in the 1940s in order to __________. Please select the best answer from the choices provided find a prototypical personality
With relevant example of your choice, explain the important framework for managing operations used by production firm
What measures can be taken to promote or improve E-commerce practices?
Which of the following pairs of functions are inverses of each other? A)f(x)=2x-9 and g(x)=(x+9)/(2) B)f(x)=(2)/(x)-6 and g(x)=(x+6)/(2) C)f(x)=(x)/(3)+4 and g(