ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Imagine (0) aren’t any mobile phones or computers, and your house (1) internet. It’s the perfect holiday! Our computer doesn’t (2) help us relax. It (3) us
Draw 2 diagrams for single, double and triple covalent bonds formed in differant molecules.​
a ____is a part of an experiment that does not change.
In a Lesson before dying What changes have occurred in Paul? How did the changes affect him?
Find the midpoint of the segment with the following endpoints. (-5,-4)(-8,3)
You charge each customer $2.00 for a cup of lemonade and determine that your costs for supplies is $48.52. How much money will you be able to donate to the anim
3) Data for a project come from 30 randomly selected apple trees where each tree was assigned one time to be pruned: early-, mid-, or late- season and then the
what is the meaning of customer in marketing?
C'est quoi ressources humaines
The graph of y-3=2.5(x-1) is shown. ( check image ) the graph can be used to model the amount of water , y , being poured into an 8 - ounce glass iver x seconds