meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

How is the numeral 35.012 written in words and why
A pound of seedless red grapes costs $2.75. Drew must spend less than $9.35 on a bunch of seedless red grapes.Inequality:Solution:Interpretation:
Nadine can send or receive a text message for 15 cents or get an unlimited number for 5 dollars. Write and solve an inequality to find how many messages she can
How is the numeral 35.012 written in words and why
When was World War I?
in an expression(8/9) squared (-81)+3/5dividedby-9/10
Was the Gold Rush a good or bad thing for the United States?
What two major processes are involved in the oxygen cycle?
Trying to translate word problems. Five times the sum of 3 and twice some number is 70. what is the number?
When was World War I?