safialouisa safialouisa
  • 03-09-2022
  • Mathematics
contestada

Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25.
Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75.
Work out the cost of one rubber and one pen.
rubber: £
pen: £
Submit Answer

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 03-09-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of one rubber = $1

Cost of one pen = 0.25

Answer Link

Otras preguntas

Hello! Need a little help on this functions question. Thanks!
Find each probability of the events and place them in order
420, 84, 16.8, 3.36,... What is the explicit rule for this sequence? An =___ *(____)^n-1
If x decreases by 3 units what is the corresponding change in y ?
A man pushes a lawn mower on a level lawn with a force of 201 N. If 25% of this force is directed forward, how much power does he expend in pushing the mower 6.
Any math tutors available to help me ? I need help
Hi, can you help me answer this question please, thank you!
Find the mean with and without the outlier: 66, 55, 65, 44, 54, 10
a figure has vertices (-13,13), (26,52), (39,39) what would the new coordinates of the vertices to the nearest tenth if the image were reduced by a scale factor
Plot the value of 8 x 1/2 on the number line shown.