Robert111 Robert111
  • 04-02-2015
  • Mathematics
contestada

3 classmates share 2 granola bars equally. How much does each classmate get?

Respuesta :

Mools Mools
  • 04-02-2015
each would get 2/3 of a gondola bar.
Answer Link

Otras preguntas

The price for each reindeer harness is $17.95 what is the price of 9 reindeer harnesses is the tax rate is 14% how much would 9 reindeer harnesses including tax
rewrite this expression using the distributive property then simplify. 2/3(6x+12)
Determine how many solutions exist for the system of equations. Y=2x-9 Y=-x+6
Explain how we view stars magnitude in the night sky and how that is different from the way astrologist study stars.
In the early 1800s, many people in the United States migrated westwards because
Calcium hydride reacts with water to form hydrogen gas and calcium hydroxide. How many grams of calcium hydride are needed to generate 53.5 liters of hydrogen g
A recipe that makes 8 servings requires 3 1/2 cups of milk. Which of the following equations can be used to find the number of servings, x, that can be made usi
How many protons, electrons, and neutrons does an atom of iridium (Ir) have
Significant settlement in Manitoba, Saskatchewan, and Alberta A. was a response to the world demand for wheat in the early twentieth century. B. occurred only
what is the smallest integer that gives rest to : 19 when you divide by 20 20 when you divide by 21 34 when you divide by 35plzzzz