deezee34w
deezee34w deezee34w
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

purchasing 2 apple juices. $2.00ea. orangejuices. $2.00ea. 1milkcarton. $1.00ea how can I find the total cost purchase

Respuesta :

Lik3abos5
Lik3abos5 Lik3abos5
  • 01-03-2017
Well add 2+2=4 for the 2 apple juices. Now the orange juices, if you only need one then you add 4+2=6. Now if you're only getting one milk cartoon, you need to add 1, so 6+1=$7. So $7 is your total cost of the purchase.
Answer Link

Otras preguntas

why did congress feel that the reconstruction was a congressional task not and not a presidential task
Find the difference 15.5- 7.46
where is the united states of america?
How do I do this? Please explain to me how to get the answer
One of​ Rodrigo's roommates may have forgotten to pay the rent. what is the subject
two students are on a balcony 19.6 m above the street. one student throws a ball vertically downward at 14.7 m:ds. at the same instant, the other student throws
How do I graph a parabola with a vertex at (3,6) with a y-intercept at 2
How many mL of C16H34 are needed to react with 0.050 mol O2, assuming complete combustion occurs? The density of C16H34 is 0.80 g/mL.
99 books into three groups so the ratio of the groups is 2 to 3 to 4
true or false the quotient of two negative numbers is positive