cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

a number increased by 10 is 114
how differences between romeo and juliet returned to threaten their future together
If you walked at an average speed of 102 m/s, how long would it take to cross a road that is 16-m wide?
The tree of life is made up of which domains? Eubacteria , Archaea, and Eukarya Bacteria , Archaea, and Eukaryota Bacteria , Archaea, and Eukarya
What was the main idea behind the federalist papers? A: support of states" rights B: support of the bill of rights C: support of a strong federal government D:
In the ocean, there are areas where there are very few living things. ____________ is the term that describes when this happens to a natural area.
which of these events in history does seidman say occurred in direct violation of the constitution? a. the attack of Fort Sumter b. the Emancipation Proclamatio
Find the remainder when f(x) = 4x3 − 20x − 50 is divided by x − 3.
what are some facts about covalent bonding? I need some information for my chemistry poster please, thank you.
Which statements accurately describe the book The Prince and its ideas and influence? Choose all answers that are correct. A. It is safer for a ruler to be fear