lucykittaQbreolin lucykittaQbreolin
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Four friends are going on a camping trip. they have 1/2 kilogram of raisins to share equally. how many kilograms of rasins does each friend get

Respuesta :

csilva2000
csilva2000 csilva2000
  • 04-03-2017
1/16 each of raisins between each friend
Answer Link

Otras preguntas

Executives who committed corporate crimes at macy's, sears, and bloomingdales spent _____ in jail.
Please Help Me!! ASAP!!! ♥☺
One dozen eggs cost $1.98 how much does 1 egg cost
A molecule with polar and nonpolar parts that only partially dissolves in water is described as __________.
The minimum price that most consumers would pay for a given product is known as the ________ price.
Explain why an atom may go through nuclear decay but another won't? use examples to support your answer.
You have been asked to draw 600 cases from a population of 12,000. you decide on a systematic random sampling strategy. the sampling interval is:
Kristen lives directly east of the park. The football field is directly south of the park. The library sits on the line formed between Kristen’s home and the fo
the sum of 2 3/5 + (-1/5) write in simplest form
The cost of renting a certain type of car is $38 per day plus $0.12 per mile. a linear function