T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

The spelling of the word "neighbor" is an exception to the i before e spelling rule. True False
which specialized cells are responsible for transmitting messages throughout the body?
What is the mass of 2.90 ×1022 molecules of NaOH (Molar mass = 40.0 g/mol)?
do judiasms believe in the after life
, _ . ’ make 11. Sam is the best running back on his football ' ' a . My fl team Last-year he ran feet during his « ‘ .1. ten games How did he run for ‘
if a angle is 4 times bigger than its supplement what will its measure be
Baby Jaiden started imitating the way her mom's mouth moved as she talked and smiled at her. This is an example of _____. social learning insightful learning l
. Which one of the following numbers is a multiple of 8?
Select all that apply. Which animals have an endoskeleton? monkeys fish starfish grasshopper clam gecko
Protists can be found in A. oceans. B. deserts. C. damp soil. D. lakes. E. all of these.