onellopez
onellopez onellopez
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

Janine has 3 3/4 cup of flour. She uses 1/3 of the flour to make pancakes.How many cups of flour did she use?

Respuesta :

LilianFlower
LilianFlower LilianFlower
  • 02-04-2017
1 1/4 cups of flour was used
Answer Link
jannielove23
jannielove23 jannielove23
  • 02-04-2017
1 1/4 cup of flour she use
Answer Link

Otras preguntas

A teacher plans to buy 5 pencils for each student in her class. Pencils come in packages of 18 and cost $1.99 per package. What is the cost per pencil?
In which event were native americans and escaped slaves most involved? a first seminole war b pinckney's treaty c adams-onis treaty d treaty of paris?
How does elevation affect atmospheric pressure
Which creature was once known as a flittermouse?
Which method of arranging details would a writer most likely choose to present an argument? order of place order of outstanding feature order of relative import
An average apartment in New York costs $2000 per month, while in San Antonio the same apartment costs $750 per month. A hamburger in New York costs around $5, w
Who developed a written Cherokee syllabary
You should give up your right-of-way when ______.
At the beginning of the month a store had a balance of −$554. During the month the store lost another $600. What is the current balance?
Find the value of x and y. A) x=15, y=12 B) x=14, y=11 C) x=14, y=12 D) x=15, y=11