fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

What is the best description of a heterotroph? A) an organism that must "eat" food for energy B) cells that have nuclei C) a single-celled organism
Please Help! A line has slope 56 and y–intercept −3. Which answer is the equation of the line?
John has a rectangular-shaped field whose length is 62.5 yards and width is 45.3 yards. The area of the field is ________ square yards. The perimeter of the fie
Omg it’s aggravating me so much lol can somebody help me
5(4x-4)+2(13-5x)-3(3x+4)=-3 solve the equation. heLP
How is co transport used to move glucose into the intestinal epithelial cells
Analyze the diagram below and complete the instructions that follow. Find AEB.
Which is the correct equation for the following graph? A.) Y = 3x – 5 B.) Y = -3x + 5 C.) Y = 1/3x – 5 D.) Y = 3x + 5
Anaerobic exercise refers to activities that: do not require oxygen do not require sunlight do not require water do not require glycogen
if you are driving 64 mph and you look down for 4 seconds,how many feet have you driven in that time? Round to the nearest tenth of a foot. (1 mile = 5280 feet)